Wyciąg z dookólnika firmowego

Śmieszne teksty »  Wyciąg z dookólnika firmowego

Koleżanki i Koledzy, podobnie, jak w ubiegłych latach, chcemy również i tym razem zakończyć pracowity rok wspólnie odbytą Wieczerzą Wigilijną w pomieszczeniu stołówki pracowniczej. Ponieważ w ubiegłym roku miało miejsce kilka niekoniecznie pochlebnych incydentów, kierownictwo chciałoby tym razem już wcześniej zwrócić uwagę pracowników na kilka reguł, których przestrzeganie z pewnością umożliwi przebieg tego wzruszającego święta również i w ramach ogólnie przyjętych norm cywilizacyjnych.

  1. Jeśli to możliwe - pracownicy powinni dotrzeć do w/w pomieszczenia jeszcze o własnych siłach, zamiast w stanie upojenia alkoholowego być wnoszonymi przez kolegów. Rozgrzewka przed Wigilią już od wczesnych godzin rannych - powinna zostać uniknięta.
  2. Nie będzie zbyt mile widziane, jeśli pracownik wraz ze swoim krzesłem usadowi się bezpośrednio przy zimnym bufecie. Każdy powinien ze swoim napełnionym talerzem zająć miejsce przy stole! Także i uzasadnienia typu: "Gdy tylko odejdę, to Kowalski wyżre mi całą szarlotkę!" - mogą nie zostać zaakceptowane.
  3. Wódka, wino i szampan nie powinny być pite bezpośrednio z butelki. Szczególnie, jeśli w ustach ma się jeszcze resztki właśnie kosztowanego jedzenia. Wyjaśnienia typu: "Alkohol dezynfekuje" - nie u wszystkich współpracowników łagodzą nieufność na widok resztek jedzenia pływających w napoczętych butelkach.
  4. Osoba, która w ubiegłym roku wymieniła postawione na stół grzane wino na mieszankę herbatki z głogu i Super-bezołowiowej, proszona jest o nie powtarzanie tego żartu. Z pewnością wszystkim nam pozostało jeszcze we wspomnieniach co się stało, gdy kolega Droździk po trzeciej lampce zapalił papierosa.
  5. W razie, jeśli komuś po spożyciu oferowanych dań i napojów przydarzą się pewne kłopoty trawienne, proszony jest o skorzystanie z odpowiednich do tego przeznaczonych pomieszczeń sanitarnych. W ubiegłym roku szef nie był szczególnie zachwycony nieoczekiwaną zawartością swojej walizeczki.
  6. Podczas śpiewania kolęd, powinno się używać tekstów oryginalnych. Niektórzy z naszych praktykantów są jeszcze niepełnoletni i niektóre pasaże tekstowe mogą ich nieco irytować. W związku z tym, chcielibyśmy jeszcze raz przypomnieć, ze kilku Kolegów nie zgłosiło się jeszcze na badanie krwi, celem ustalenia ojcostwa. Nasza, znajdująca się właśnie na urlopie macierzyńskim Koleżanka Malinowska jest zdania, że istnieje rzeczowy związek przyczynowy pomiędzy ubiegłoroczną Wieczerzą Wigilijną u nas, a urodzeniem się jej córki Sylwii we wrześniu tego roku. Jeśli wszyscy wspólnie będziemy się trzymać tych kilku drobnych reguł zachowania się, to nasza Wieczerza Wigilijna na pewno znowu uwieńczona zostanie pełnym sukcesem..

Z pozdrowieniami,

Kierownictwo Biura.